16.16 Saat Anlamı

Saatlerin anlamı aşk ve kariyer hayatınız için önemli bilgiler veriyor. Ayrıca 16.16 Saat anlamı ile beraber bazı şeyleri daha çok sorgulamaya başlayacaksınız.

17.11.2021
16.16 Saat Anlamı

Öncelikle tüm okuyucularımıza merhabalar diyor ve derin nefes alarak yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Evren bizi çok sever ve bize bazen bizim lehimize olacak ufak işaretler gönderebilir. Eğer gözümüzün önünde olan biteni anlayamıyorsak, içimizde bir ya da birden çok duruma karşı çok fazla ihtimaller varsa ve biz bunların içinde gerçek olanı seçemiyorsak evrenden bir işaret bekleriz. Saatlerde evrenin bize bir işareti, bir yardımıdır.

Gözünüzdeki perdeler kalkacak!

Uzun yıllardır aynı saatler üzerinden anlamlar söyleyen ya da aynı saatlerin anlamını araştıran kişilere denk gelmişsinizdir. Başta size tuhaf ve saçma gelmiş olabilir ama durup bir düşünün aynı saatlere denk gelince içinizde hissettiğiniz enerji yükselişine bakın. Belki bir volkan gibi patlamasa da enerjiniz ufak ufak kıvılcımlar ve hareketlilikler oluşturur. Çünkü saatlerin bize yürüdüğümüz hayat yolunda yardımları büyüktür ve ruhumuz bunun bilincindedir. 16.16 saat anlamı aşk yaşantınız üzerinde daha gerçekçi yaklaşıma ve gözünüzde ki perdelerin kalkması gerektiğine bir işarettir.

Aşk hepimizin en çok aradığı, bulduğunda da sıkı sıkı tutunduğu dünyanın en özel hislerinden bir tanesidir. Hissettiğimiz andan itibaren her ne yaşarsak yaşayalım tadını doya doya çıkardığımız çok güzel bir duygudur. Fakat bazen daha iyisini yaşamak için bazı kişilere hissettiğimiz duygularda bazı kararsızlıklar yaşarız. Yaşanılan kararsızlıkları kendi içimizde yönetmeye çalışırız. 16.16 Saat anlamı sizi biraz tedirgin edebilir ama dengeli ve sakin olmakta fayda var. Her ilişkiyi dengeleyen bir taraf mutlaka vardır. Karşı tarafın duygu ve düşüncelerine önem vererek, daha sakin bir yapıda hareket etmelisiniz. Biz evrenin bizlere saatler ile verdiği mesajları makalemizde bir çok alandan inceleyeceğiz ve bilgilerini size aktaracağız öncelikle buyurun aşk ile olan bağlantısına bakalım.

16:16 Anlamı ve Aşk ile İlişkisi

saat 16.16 aşk anlamı

Her şey çok güzel ve hatta rüya gibi geçip giderken ” bu kadarı ancak filmlerde olur ‘ dediğiniz kadar özelken her şey,  şimdi söyleyeceğimiz şeyler  ilişkinizi biraz daha hislerinizden uzak ve objektif bir şekilde gözden geçirmenize sebep olabilir. Aşk başlı başına bir denge ve dengesizlik işi ise gelin 16.16 saat anlamı ile aşkın bağlantısına yakından dahil olalım ve bu sefer aşkın farklı bir yüzünü görelim.

Bir flörtünüz ya da başlangıç aşamasında olan yeni bir ilişkiniz var ise söyleyeceklerimiz sizi hayal kırıklığına uğratabilir fakat çok derinden sarsmaz diye umuyoruz. Fakat eğer bir süredir devam eden bir ilişkiniz varsa durumlar biraz daha zorlu olabilir. Çünkü son zamanlarda denk geldiğiniz saat 16:16’nın size ciddiye almanız gereken önemli konular hakkında uyarıcı mesajları var.

Emin olmayın, sorgulayın!

Ne mutlu size ki evren sizin sesinizi duydu ve sizin yanınızda, size sevgisini ve sizin kendinizi koruma isteğinizi saatler yoluyla size iletiyor. 16.16 saat anlamı mantığınızın kapılarını çalıyor ‘ tık tık tık!! Uyan ve olan bitene bir bak, kendine güven ve inan, sağlam dur ve kendine olan sevgini gör, o sana yalan söylüyor ve seni kandırıyor olabilir. Evet, bu size kendinizi ve sürecini sorgulatacak, temellerinizi ve uygularını yıpratacak bir mesaj olabilir fakat unutmayın, bunu sorgularken ve araştırırken kendinize olan saygı ve sevginizin yanında kendinize verdiğiniz değeri ön planda tutun hatta o doğrultuda hareket edin..

Sonuçta insanlar olarak toplu sınavlarımız var ve karşınızda ki kişinin başka bir yolu, yaşantısı ve iradesi var. O sizin gibi saf bir aşkı tercih etmemiş olabilir. Sorunu kendiniz ve ilişkinizde aramak doğal hakkınız fakat suç ya da suçlu yerine gerçeği aramak işinizi kolaylaştıracaktır. Partnerinizin size yalan söylemesi ya da sizi aldatması her ilişkide ihtimaller arasındadır, siz bu ihtimale kendinizi fazla kapatmış olabilirsiniz ama bu ihtimali görme ve gözlemleme vaktiniz artık geldi sanırım.

16.16 Anlamı ve Tarot ile İlişkisi

the tower tarot anlamı

Saatlerin anlamının Tarot kartlarında da karşılığı ve bir mesajı olduğunu biliyor muydunuz? Çok tuhaf ama ne güzel bir hediye değil mi? Sadece bir dilek diliyorsunuz ve o dileğiniz sonunda  cevaplarınız sürekli gözünüzün önünde olan ayna saatler aracılığı sizin karşınıza çıkıyor. Ne şanslısınız ki gördüğünüz saat dikkatinizi çekiyor ve araştırıyorsunuz.

Eğer gördüğünüz saati araştırıyorsanız Tarot hakkında da bir duyuma ya da bilgiye sahipsinizdir diye düşünüyoruz. Tarot kartları bize geçmişimiz, şu günümüz ve geleceğimiz hakkında bazı mesajlar verir. Tarot kartlarında 16.16 saat anlamı için karşılık gelen kart ” The Tower” başka bir deyişle “La maison” kartıdır.

Beklenmedik bir sorunla karşılaşabilirsiniz!

The tower kartı çok anlamlı ve kesin bir uyarıyı içerir. Hayatınızda beklenmedik ve büyük bir sorun ile baş başa kalabilirsiniz. Aynı zamanda  bir şeyin sonunu gösterir. Hayatınızın bu dönemi,  sizin için bazı alanlarda bitişleri ve yeni başlangıçları gösteriyor. Her an bir hareketlilik içerisinde olmayabilirsiniz fakat her hangi bir eyleme geçmeden önce The tower kartı size düşünmeniz ve mantığınızla ilerlemeniz gerektiğini işaret ediyor. Tarot kartlarında 16.16 saat anlamı olarak karşımıza çıkan Kule kartı negatif bir haberci gibi görünse de kişisel gelişiminiz için ihtiyacınız olan bir değişikliği size iletiyor. Üzüntü, hayal kırıklığı, kandırılmışlık hisleri negatif görünse de geleceğiniz de işinize yaracak ve sizi daha fazlasından koruyacak ufak deneyimler olacak pozitif gelişmelerdir.

16:16 Anlamı ve Nümeroloji ile İlişkisi

16.16 nümeroloji anlamı

Evet her bir rakamın ve sayının kendi içinde bir enerjisi ve bu enerjinin de taşıdığı anlamlar mevcuttur. Doğum tarihinizden tutun da gördüğünüz saatlere kadar bu numerolojik enerjilerin hayatımıza sihirli dokunuşları vardır. Gelin saat 16:16 anlamına numerolojik olarak yakından bir göz atalım, bu sayılar bize ne anlatmak istiyormuş görelim.

  • 16 sayısı 1 ve 6 rakamının birleşiminden oluşur dolayısıyla öncelikle 1 ve 6 rakamını incelemekle başlayalım.
  • 1 rakamı yeni başlangıçları, güveni, yaratıcılığı, liderliği ve hareketliliği sembolize ediyor.
  • 6 rakamı ise evimizi ve ailemizi temsil eder. Başkalarına yardımı, sorumlulukları, güvenilir olmayı, kişisel bakımı ve hareketliliği sembolize ediyor. Peki bu iki rakamın enerji bileşiminden oluşan 16 sayısı bize ne işaret eder? 
  • 16 sayısı bütünlüğü, bütün olmayı ve bütünde olmayı aynı zamanda eksiksiz olmayı sembolize eder.

Nümeroloji de 16.16 saat anlamına bakarken 16 + 16  yani 32 sayısına da yakından bakmamız gerekir. 32 sayısı sizin ilgi alanlarınızda çok yetenekli olduğunuzu, kendinizi farklı biçimlerde ifade edebildiğinizi ve bunu sevdiğinizi, iyimser bir yapıya sahip olduğunuzu gösteriyor. Hayatınızda iletişim kurduğunuz her alanda yani işinizde, aşkınızda , ailenizde, dostluklarınızda sizin istikrarlı ve inatçı bir yapıya sahip olduğunuzu işaret ediyor.

Sorumluluk almalısınız!

Meraklı bir yapıya sahipsiniz ve bu sizi keşfetmek konusunda sınırsız bir ilham ve hareketliliğe yönlendiriyor demektir.  Yani sizler bu saat dilimi ile çok fazla karşılaşmaya başlıyorsanız yeniden yaratım ve oluşum için kendinize güvenerek ve meraklarınızı keşfederek ilerlemeye seçmeli, dengenizi korumalı ve sorumluluk almalısınız. Ürkek ve hareketsiz kalmayın, çevreniz ile oluşmuş olan güven temellerinizi tekrar gözden geçirin ve objektif yaklaşın. İsteklerinizi oluşturun ve harekete geçin!:)

16.16 Anlamı ve Para ile ilişkisi

Saat 16:16 anlamı genel olarak uyarıcı mesajlar içerir. Para konusunda son zamanlarda harcamalarınıza dikkat etmeli, beklediğiniz bir yerden gelecek, beklenen ödemeleriniz varsa bunlara çok fazla bel bağlamamanız gerektiğini söyler ve sizi bu konuda uyarır. Bu saat dilimi ile çok sık karşılaşmaya başladıysanız bir denge ve kendinize dönüş sağlamalısınız. Kendiniz dışında çevrenizde ki kimseden bir şeyler beklememeli ve harcama planlamanızı da çevrenize ve ödemelerinize güvenerek yapmamalısınız. Birikim için zor görünen bir dönemdesiniz ve bunun yanı sıra birikimleriniz varsa bunlara bu dönem içerisindeyken çok fazla dokunmamalısınız.

Bu aralar kemerlerinizi sıkın!

16.16 saat anlamı para konusunda bize tatlı tatlı sinyaller yolluyor. Yüksek miktarda bir borç ya da yeni bir şey alımından uzak durun. Bu tarz planlarınız varsa bunları biraz daha bekletin. Şu an da olumlu ya da olumlu olmayan her türlü harcamalarınız için kendinizi olabildiğince güvenli alanda tutun. ‘’ Nasılsa bu ay … bu kadar,  …. şu kadar ödemem gelecek ‘’ dediğinizde bir durup gevşeme yerine ipleri elinize almalısınız. Ardından beklediğiniz ödeme gelmez ise ya da kariyerinizde beklenmedik bir duraksama noktasına geçerseniz bu uyarı için saat 16:16 ya ve evrene teşekkür edeceksiniz. Aynı zamanda biraz dikkatli harcama ve yapılabiliyorsa birikim yapmanın kimseye bir zararı dokunmaz sanırım. Aksine uzun vadede çok mutlu olmamıza sebep verecektir.

16:16 Anlamı ve Kariyer ile İlişkisi

Evettt, yeniden başlamak için hazır mısınız?? Bu zamana kadar yapmak için ertelediğiniz, yeniden yaratım ve dönüşüm için gücünüzü bulamadığınız o dönemler geride kalıyor. 16.16 saat anlamına kariyeriniz için bir bakalım isterim. Bazı değişiklikler meydana geliyor. Dikkat edin, iş arkadaşlarınıza ve iş ilişkisi kurduğunuz kişilere. İyi gözlemleyin ve tüm kurduğunuz bağı baştan sona gözden geçirin. Bir karar vermek için erken ama vereceğiniz kararlar için oldukça etkili bir zaman. İş değişikliği için iki üç kez düşünmeniz gerek çünkü mu aralar maddi olarak sıkıntı çekmemeniz için biraz dikkatli davranmanız gerekiyor.

Çevrenize duyurmadan planlar yapın!

İşte 16.16 saat anlamı bize ” Ulaşmayı istediğin yere az kaldı. Yapman gereken şey şu, somut olarak değilse de soyut olarak biraz dur ve bak. Kimlerin gerçek yüzlerini gördüğünden emin ol.Kimlere güvenebilirsin ve istediğin kariyeri elde etmek için yapman gereken şey ne? Sakin ve dengeli adımlarla önce kendine güvenerek ilerle.” şeklinde öğütlerde bulunuyor.

Evet, hem kendimize hem de çevremize güven konusunda temelleri sarsıp sonra tekrar sağlamlaştırmanın vakti geldi. Kendinize güvenin ve sakince olabildiğince hızlı ve net adımlardan uzak, çevrenize fazla duyurmadan planlamalar yapın ve bunun için harekete geçin. İçerisinde bulunduğunuz dönem kariyer alanında yeni başlangıçlar için hazırlık kapısını aralıyor. Bir an da ‘ vouuvv ‘ demeyecekseniz de uzun vadede sizi tatmin edecek şaşkınlık ve mutluluklar için ön hazırlığınızı yapabilirsiniz. Sonrasında sadece harekete geçmek kalacak ve evren bunun için sizin yanınızda.

Saatlerin anlamı diğer saatler için de farklı açıklamalar yapıyor. İncelemek için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.